Чи можна в Україні їздити на нерозмитненому авто

Чи законні способи ввезти машину «напряму», і без проблем її експлуатувати?

Навіщо «без розмитнення»?

Три головних негативних фактори, що впливають на загальну картину автомобільного парку і ринку України. Перший – триразове подорожчання валюти, відповідно таке ж підвищення цін на автомобілі. Другий – податки на імпорт, які фактично роблять, як мінімум, на третину дорожче і без того недешеве авто. Третій – рівень середньої зарплати, який один з найнижчих в Європі.

Купити вживаний автомобіль, не кажучи про новий, для українця непросте завдання. Багато хто «заглядають» за кордон, розглядаючи ціни на машини там, і подумують, як би заощадити, пригнати авто і не платити за розмитнення. Якщо ви шукаєте вживаний автомобіль за оголошеннями, практично в кожному каталозі популярної моделі буде чимало пропозицій про продаж нерозмитненого автомобіля з супутньою послугою «оформлення пакету документів для експлуатації протягом року». Скільки коштує таке авто? У рази дешевше тих, які мають українську реєстрацію.

Розрахунок вартості митних платежів при ввезенні автомобіля на територію України

Як це працює (інформація від продавців нерозмитнених авто «з пакетом документів»)
Для початку вам необхідно зробити попереднє замовлення потрібного автомобіля і внести аванс, розмір якого може бути від декількох відсотків від вартості авто до повної передоплати. Машину вам доставлять приблизно через тиждень і разом з нею, дадуть папку документів. Далі від вас буде потрібно доплатити вартість автомобіля (якщо аванс був частковим), за послуги «оформлення», а також надати ряд особистих документів, таких як: паспорт, водійське посвідчення, ідентифікаційний код.

У тому самому пакеті документів, який повинен дозволити експлуатувати авто на території України рік, ви будете зазначені як власник або співвласник зарубіжної фірми або співробітник такої ж компанії, який має право управляти автомобілем, що належить фірмі. Плюс вас проінструктують, як поводитися з поліцією, якщо ваше авто зупинить патрульний. Вам потрібно буде вивчити, що таке Стамбульська конвенція, деякі статті Митного кодексу, закону «Про дорожній рух» та Конституції України, а також бути готовим до суднового процесу.