ДАІ зробило попередження українським водіям

Адже практично всі водії, за невеликим винятком, схильні до ефекту перемикання уваги з керування автомобілем на розмову, пише uzhgorod.net.ua.

У понеділок, 19 жовтня, о 10:00 інспектори ДАІ спільно з представниками проекту ЄС «Підтримка впровадження Транспортної стратегії України» будуть проводити інформаційну акцію в м. Ужгород (навпроти готеля «Ужгород»), яка спрямована на звернення уваги громадськості до проблем використання мобільних телефонів (як водіями так й пішоходами), повідомили в УДАІ УМВС України в Закарпатській області.

Згідно з Правилами дорожнього руху, водіям категорично забороняється користуватися засобами зв’язку, тримаючи їх у руці (за винятком водіїв оперативних транспортних засобів під час виконання ними невідкладного службового завдання).

Відповідальність за порушення заборони користуватися засобами зв’язку, тримаючи їх у руці, визначається статтею 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а відтак карається штрафом від 425 до 510 гривень. Якщо при цьому виникне аварійна ситуація, штраф може збільшитися до 850 гривень, а порушника можуть позбавити права керування транспортними засобами на термін від 6 до 12 місяців.

Водночас закон не забороняє користуватися пристроями hands free, оскільки водій має можливість керувати транспортним засобом, використовуючи обидві руки (провідні та Bluetooth-гарнітури, навушники тощо).