Купівля автомобіля «по-новому» небезпечна

Якщо не оформляти купівлю-продаж автомобіля у МРЕВ, покупець може позбутися і грошей, і купленого автомобіля.

Про це в ефірі телеканалу «Соціальна країна” заявив український правозахисник в області автоправа Богдан Глядик.

Раніше щоб зекономити на сплаті реєстраційних зборів і податків, серед продавців і покупців була популярна послуга укладення угоди через оформлення генеральної довіреності. «Але з 2011 року, коли законодавчо скасували необхідність довіреностей для користування транспортними засобами, їх популярність різко впала.

Замість них люди при купівлі-продажу автомобілів просто почали передавати один одному посвідчення про реєстрацію транспортних засобів. І при цьому вони вважають, що автоматично до них переходить право власності на автомобіль. Але це не так”, – стверджує Богдан Глядик.

Адже нерухомість і транспортні засоби при зміні власника підлягають державній реєстрації. Тобто не можна просто сплатити гроші продавцю і забрати у нього машину. «Така угода не буде вважатися законною, – каже Глядик. – Куплену машину необхідно зареєструвати в органах ДАІ і отримати свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу. І тільки після цього покупець буде вважатися законним власником транспортного засобу”.

Останнім часом також з’явилися багато автомобілів-двійників, у яких номерні знаки і техпаспорта однакові, хоча самі різні автомобілі. Такі «двійники”, які з’являються в результаті махінацій в органах реєстрації або після підробки номерних знаків і техпаспортів, теж найчастіше продаються «по техпаспорту”.

«Якщо таку машину спробувати зняти з обліку, то обман відразу ж розкриється, – каже Глядик. – Так що ніколи не погоджуйтеся на купівлю машину «по техпаспорту”.