Нетверезих водіїв будуть штрафувати на 40 000 грн

Група депутатів пропонує посилити відповідальність водіям, які сіли за кермо напідпитку.

В Україні планують  посилити покарання водіям, які сідають за кермо у нетверезому стані. Пропонують встановити таким порушникам штраф у розмірі 40 тис. грн, а також на 10 років забороняти кермувати автомобілем. Ці пропозиції перебувають ще в стадії обговорення. Законопроект розробляли спільно з правоохоронцями.

Нагадаємо, згідно з чинним законодавством, за перебування за кермом автомобіля в нетверезому стані — штраф від 3,4 тис. грн. Якщо ж п’яний водій попадається вдруге, то позбавляють водійських прав на термін від одного до двох років. За 2015 рік в Україні задокументували 93 тисячі фактів кермування автомобілями напідпитку. Тобто, щодня таких випадків фіксують близько 250. І це лише ті, кого «зловили» правоохоронці.

Хатія Деканоідзе запевняє, що навіть після збільшення українські штрафи залишаться одними з найменших у світі. Так, у Великобританії штраф за водіння напідпитку складає 7,2 тис. євро, а це майже 210 тис. грн. В Іспанії та Фінляндії за нетверезе кермування можуть позбавити волі на строк від двох до чотирьох років. А в Китаї можуть навіть засудити до смертної кари.