Нові автомобілі в Україні можуть істотно подешевшати

У Верховній Раді обговорюють зниження мит на нові автомобілі. Як повідомила глава парламентського комітету з питань податкової і митної політики Ніна Южаніна в інтерв’ю: держава збирається навести порядок в законодавстві щодо ввезення автомобілів в Україну, пише autonews.com.ua.

«Мені здається, що якраз на нові автомобілі у нас досить велике навантаження. Я поясню чому. Тому що митні платежі не здійснюються лише в акцизному податку. Є ще податок на додану вартість. І обов’язковий збір на державне пенсійне страхування. Він сплачується від вартості автомобіля 3-5%. Здебільшого це 5%. У чому тут суть? Якраз при ввезенні нових автомобілів підприємства-дилери оформляють митні декларації, виходячи з реальної вартості нового автомобіля.

Вона не може бути занижена, тому що це політика виробника та дилера. Відображається повна вартість автомобіля. І тому, незважаючи на низький акциз, саме покупець платить дуже високий податок на додану вартість і потім збір до державного пенсійного фонду. У цьому полягає високе навантаження на покупця. Але економічне становище країни не дозволяло протягом багатьох років знижувати ставку податків», – сказала Южаніна.