Новітню вантажівку МАЗ тестуют на ралі Дакар. Фото

В ці хвилини проходить найбільш екстремальна і видовищна гонка у світі – Дакар. Це не тільки боротьба швидкостей і пілотів, а й змагання кращої в світі техніки. Серед учасників і заводська команда «МАЗ-СПОРТавто», яка спеціально до Дакару підготувала новітню вантажівку.

Мінські спортсмени, які боротимуться за результати (Сергій В’язович і Олександр Василевський), їдуть на оновлених вантажівках перевіреної конструкції з двигунами Ярославського (950 к.с.) і Тутаєвського (890 к.с.) моторних заводів.
Відзначимо, що заводська команда МАЗ на Дакарі вже в 5-й раз, тому досвід у гонщиків вже є. Торішні машини були ретельно перероблені і вдосконалені. А ось функцію «швидкої технічки» (на ній їде Володимир Василевський) якраз і буде виконувати новітня вантажівка МАЗ.

1452859885hT7D_hЗабігаючи наперед, повідомимо, що саме він виявився найбільш надійним і витривалим в ході жорстокої гонки. І зараз продовжує боротьбу на передостанній спецділянці Дакара. Білоруським конструкторам вдалося знизити масу вантажівки на 300 кг завдяки застосуванню нового мотора. Двигун Gyrteh для авто зібрала чеська компанія PowerTech Systems на основі агрегату Caterpiller.

Потужність мотора становить 930 к.с., а крутний момент – 4200 Нм. (!) В результаті значно зросли швидкісні якості і прохідність автомобіля в умовах бездоріжжя. В автомобілі встановлена ​​нова модель рульового механізму, застосовані світлодіодні ліхтарі і обладнана система кондиціонування.

14528598900i84_hФактично, крім кабіни і деталей будки, в машині Володимира Василевського немає нічого від колишніх вантажівок. Але в 2016-му році новітня вантажівка пройде випробування на надійність і буде «технічкою» – він везе запчастини для двох інших вантажівок, тому завантажений до повної маси 9,5 т.

Мінські розробники також потрудилися над підвіскою і трансмісією. У гоночних МАЗів на Дакарі-2 016 знову з’явилися алюмінієві паливні баки підвищеної міцності, з урахуванням попередніх гонок. А от сам кузов і силует МАЗів залишився колишнім. Чи не змінилася і колірна гамма. Так що спортивні МАЗи відправилися на інший континент за хорошими результатами і славою.

Нова вантажівка МАЗ на Дакарі-2016 представлена поки в одному екземплярі. У ході гонки інженери протестують конструкторські ідеї, новий двигун і його систему. Зрозуміло, після ралі-рейду неминуче доведеться вносити коректування, адже умови в яких проходить гонка – це найжорстокіше бездоріжжя, високі температури (доходять до 57 градусів) і божевільні швидкості (обмежена організаторами максимум до 140 км\год). У команді «МАЗ-СПОРТавто» впевнені, що новітня вантажівка проїде весь марафон і надалі стане прообразом нової машини вже на Дакар-2017.