Поліція оприлюднила 7 правил для водія

Патрульна поліція оприлюднила цілий ряд вимог до українських громадян, що стосуються того, як їм потрібно спілкуватися з правоохоронцями, в тому числі і після виявлення порушень ПДР.

Вимоги до українських громадян із правильного спілкування з копами опубліковані на сторінці патрульної поліції в одній із соціальних мереж. Деякі з них досить несподівані, особливо з урахуванням того, що колишня вітчизняна міліція ніколи такого не вимагала, і вони дуже нагадують правила спілкування з зарубіжною поліцією.

Зокрема, як заявляють українські правоохоронці, звертаючись до громадян, або у разі їх звернення, поліцейський зобов’язаний назвати своє прізвище, посаду, спеціальне звання та пред’явити на вашу вимогу своє службове посвідчення, надавши можливість ознайомитися з інформацією у ньому, не випускаючи його з рук.

Водії, у свою чергу, повинні дотримуватися наступних правил спілкування з поліцейським при зупинці за порушення ПДР:

– Залишайтеся в автомобілі, поки поліцейський не попросить вас вийти.

– Вислухайте поліцейського і уточніть всі незрозумілі для вас моменти.

– Ви завжди маєте право висловити свою думку і обгрунтовано не погодитися з поліцейським, проте сперечатися з ним не варто!

– Ви маєте право оскаржити дії поліцейського пізніше, у визначений законом термін. Пам’ятайте, що незнання законів не звільняє вас від відповідальності.

– Виконуйте законні вимоги поліцейського. Не провокуйте конфлікт і не чиніть опору. Не забувайте, що поліцейські готові до рішучих дій!

– Пам’ятайте, що ваші права не є абсолютними у відношенні до прав інших громадян і інтересів суспільства, як і те, що правопорушення інших водіїв не виправдовують вчинене вами!

– Співробітництво і адекватний діалог з поліцейським – запорука швидкого і позитивного вирішення ситуації.