Поліція: в Україні зросла кількість викрадених автомобілів

Кількість викрадень автомобілів у I кварталі 2016 року зросла на 20% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Про це заявив перший заступник голови Національної поліції Вадим Троян, інформує прес-служба ГУ Нацполіції.

«На підставі аналізу даних буде будуватися стратегія протидії цьому виду злочинів, а також взаємодія між підрозділами і відомствами. Згідно з оперативною статистикою, кількість незаконних заволодінь транспортними засобами у першому кварталі цього року зросла майже на 20% порівняно з таким же періодом минулого року – з 2154 до 2576 злочинів», — зазначив він.

Проаналізувавши дані, пов’язані з викраденнями авто, оперативники розподілили їх на дві основні групи: викрадення недорогих авто з метою розукомплектування та подальшого продажу як запчастин, а також заволодіння автомобілями престижних марок. У відповідності з цим буде будуватися і стратегія протидії цьому виду злочинів.

Вадим Троян також зазначив, що для стабілізації оперативної ситуації в цій сфері має бути налагоджено співробітництво між структурними підрозділами апарату Нацполіції України, територіальними органами поліції та іншими відомствами.

Зокрема йдеться про оперативний обмін інформацією щодо осіб і груп, причетних до фактів незаконного заволодіння транспортом, недопущення перетину кордону викраденим транспортом тощо.

Зазначимо, що лише в Києві з початку цього року затримали дев’ять груп автовикрадачів.