Скільки коштує переобладнати автомобіль в гібрид

Гибридизація та електрофікація автомобілів набирає обертів. Але одна справа придбати новий автомобіль з гібридною установкою, а інше морнізувати своє стареньке авто.

Група інженерів з Університету Салерно перетворила міський Fiat на гібрид. Також вони розробили набір, завдяки якому всі охочі зможуть це повторити.

Інженери розробили комплект обладнання HySolarKit. Один такий набір коштує близько 3 тис. євро і, за розрахунками розробників окупає себе приблизно за три роки. Про це повідомляє Euronews.

За словами розробників, швидка гібридизація автомобіля стала можливою завдяки поширенню коліс з вмонтованими електродвигунами. Вони встановлюються ззаду і під час руху допомагають двигуну внутрішнього згоряння, що сприяє зниженню витрати палива і викидів шкідливих речовин в атмосферу.

«Застосування сонячної енергії в цій сфері – революція. Наш пристрій запатентовано. Таке обладнання можна використовувати для будь-якого автомобіля з переднім приводом», — сказав керівник проекту, професор Джанфранко Ріццо.

 

При гальмуванні такі колеса виконують роль генераторів і заряджають додаткову літій-іонну батарею, а встановлені на даху і капоті сонячні панелі служать як додаткове джерело живлення.

Підзарядка акумуляторів відбувається зазвичай або під час руху, або при тривалих стоянках. Блок управління гібридною системою підключається через стандартний діагностичний порт автомобіля. Також допускається установка дисплея з виводом інформації про стан заряду батареї і економічності їзди.