Влітку так приємно з сім’єю або з друзями відправитися на автомобілі за місто на пікнік, на дачу, на риболовлю чи просто подорожувати. Велика компанія, багато речей — і в результаті навантаження на шини значно збільшується. Проста перевірка і регулювання тиску в шинах допоможуть уникнути багатьох несподіваних ситуацій.

Шина і колісний диск працюють, як одне ціле, Тим не менше, їх злагоджена взаємодія не може на 100% забезпечити утримання повітря всередині покришки. Тому технічний директор Nokian Tyres Матті Морри рекомендує водіям раз на три тижні перевіряти тиск в шинах.

«Якщо тиск дуже низький, шина ніби стає важче і для руху автомобілю потрібно більше палива. Різниця у витраті палива через тиск в шинах особливо добре видно в чеку з заправки. І ця різниця точно варто того, щоб підкачати колеса перед поїздкою, адже це абсолютно безкоштовно », — нагадує Матті Морри.

Правильно накачана шина буде котитися на 10% краще. Іншими словами, це пів-літра палива на сто кілометрів шляху. І вже якщо чекає тривала поїздка, то перевірка тиску в шинах просто обов’язкове.

Тиск у шині важливо і з точки зору безпеки — це справжній страховий поліс, тільки безкоштовний. Якщо тиск у шині недостатнє, автомобіль втрачає маневреність, а на дорозі трапляються ситуації, коли справа вирішують долі секунди. Недостатній тиск в шині також збільшує дистанцію гальмівного шляху.

Згідно з даними німецької автомобільної асоціації ADAC, зменшення тиску тільки в передніх шинах на 1 бар (100 kPa) нижче рекомендованого збільшує гальмівний шлях автомобіля на мокрій поверхні на 10 метрів. При такому ж зниженні тиску у всіх чотирьох шинах гальмівний шлях автомобіля збільшиться ще вполовину.

«Тиск в шинах також впливає на термін їх експлуатації. Якщо тиск на 20% нижче рекомендованого, термін служби шини зменшиться на одну п’яту. А якщо тиск буде нижче на 30%, то шина прослужить вполовину менше, ніж могла б », — нагадує Матті Морри.

Особливу увагу тиску варто приділяти власникам мікроавтобусів і фургонів, шини яких потрібно накачувати в два рази більше, ніж на легкових автомобілях. Транспортування важких вантажів вимагає збільшення тиску. Для мікроавтобусів і комерційних автомобілів тиск становить приблизно 4-5.5 бар (400-550 kPa).

Тиск у шинах має важливе значення для безпечного і комфортного водіння. Якщо рівень тиску відповідає рекомендованому виробником, термін служби шин збільшується, при цьому опір коченню і витрата палива зменшуються. Одночасно знижується викид вихлопних газів. У свою чергу, при недостатньому тиску в шинах погіршується керованість автомобіля.