Україна може стати експортером електромобілів для Європи

В Україні можуть з’явитися автомобільні заводи, які виготовлятимуть електромобілі для європейського ринку.

Згідно з угодою з ЄС, українські товари через 7 років можна буде експортувати в Європу без мита. Це залучить інвесторів, які будуватимуть автозаводи в Україні, розповів Олег Назаренко, генеральний директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів.

“Вже за 7 років, згідно з нашою угодою з ЄС, у нас буде нульове мито під час ввезеня автомобілів на європейський ринок. Тоді є шанс, що прийдуть інвестори, враховуючи дешеву освічену робочу силу та недорогу електроенергію, і побудують нові заводи та створять робочі місця. Тож ми будемо експортувати автомобілі на європейський ринок так само, як зараз виготовляємо автозапчастини для Європи”, – каже Олег Назаренко.
У період, коли ставки стануть нульовими, будуть популярними автомобілі, що працюють на електроенергії. Як каже експерт, саме таку техніку могли б випускати в Україні.

“Електромобілі на ринку нині найперспективніші. Нині вони не такі популярні, бо дорожчі через високу вартість акумуляторних батарей. Думаю, що через 5-7 років ми побачимо ривок технологій, і ці автомобілі стануть дешевшими. Згадайте, як відеомагнітофон був розкішшю. Проте, потім він з’явився у кожному домі, а потім почали випускати і формат DVD тощо. Така ситуація буде з електромобілями. Думаю, через 10 років на ринку продаватимуть 20-30% електромобілів”, – розповів Назаренко.