Українцям пропонують розмитнювати авто у розстрочку на 33 роки

Минулого тижня з’явилося два законопроекти зі спрощення й здешевлення ввезення в Україну нерозмитнених автомобілів. Після того, як власники нерозмитнених автомобілів заблокували кордон України зі Словаччиною й Румунією, у Державній фіскальній службі розробили спеціальний законопроект. Він передбачає розмитнення автомобіля у розстрочку на 33 роки. Відповідно до документу, щомісяця власник автомобіля має платити 0,25% від вартості мита.

«Якщо автомобіль коштує тисячу євро і він старший 8 років, то його розмитнення обійдеться приблизно у 3,5 тисячі євро. Це означає, що щомісяця треба платити протягом 30 з гаком років по 8 євро», — каже економіст Володимир Марченко.
На його думку, завдяки такому законопроекту ввіз іномарок в Україну і їхнє оподаткування стане неконтрольованим.

«По-перше, всі захочуть ввозити ці машини, але вони довго не служитимуть, бо більшість із них добре «потягані». Фактично в людей буде 3-4 роки, аби повністю розмитнити авто. А це величезні гроші. З цим законопроектом ми ризикуємо перетворитися на країну-автозвалище. Кількість аварій може в рази збільшитися, бо багато польських машин у жахливому стані», — каже фахівець.

Згодом з’явився ще один законопроект — від депутата Володимира Парасюка.
Відповідно до нього утримання на території України нерозмитненого автомобіля має коштувати 200 євро. Машинам повинні надавати спеціальні номери. На нові автівки, що відповідають вимогам Євро-5 і вище, це правило не поширюватиметься.

«Зрозуміло, що податки у державу платити треба. Чий би не був законопроект, він це передбачатиме. Однак є одне але — машини в Україну з Польщі і Литви везуть люди з низькою купівельною спроможністю. Вони викладають за авто по 15-20 тисяч гривень. Платити за них ще й 200 євро — це для них буде дорого», — каже експерт.
Він припускає, що з’явиться ще плата за випуск номерів, техпаспорт, обов’язкове проходження ТО тощо.

«Це ще пара тисяч гривень. Звісно, для нашого народу це буде дуже дорого. Складно зараз приймати такі рішення, коли немає політики щодо автомобілізації країни. Має бути чітка державна стратегія — розвиваємо виробництво в Україні іномарок, свої авто, електромобілі чи просто ввозимо вживані іномарки», — говорить Володимир Марченко.
Прийняття будь-якого законопроекту неприпустиме, вважають у Всеукраїнській асоціації автоімпортерів і дилерів.