Відома автомобільна марка припинить своє існування

Китайська компанія NEVS повністю втратила права на шведську марку Saab.

Представник оборонного концерну Saab AB Себастьян Карлссон заявив, що ліцензія на використання бренду Saab для автомобілів компанії NEVS не буде продовжувати. Нагадаємо, в 2012 році компанія National Electric Vehicle Sweden (NEVS) викупила виробничі потужності і науково-технічний центр Saab, а навесні 2015-го фірму викупили китайці, після чого Saab AB і відкликав ліцензію на знаменитий бренд.

Як відзначає «Авторевю», компанія NEVS на заборону користуватися шведським брендом поки ніяк не відреагувала, хоча подальша стратегія будувалася на тому, щоб майбутні автомобілі несли всесвітньо відому марку. Тепер для нового електромобіля, який створюється на оригінальній платформі, компанії NEVS доведеться придумувати нову назву.

До речі, права на автомобілі Saab 9-3 зразка 2002 року продані турецькій стороні, а тому в найближчому майбутньому вся оснащення для виробництва буде перевезена зі Швеції на нову виробничу площадку, завдяки чому локалізація виробництва повинна досягти 85%. Поява перших серійних машин під новою маркою має відбутися не раніше 2020 року, при цьому турецький автомобіль буде нагадувати Cadillac BLS, створений на основі Saab 9-3.