Які моделі електрокарів через декілька років будуть дуже популярними в нашій країні

Які моделі електрокарів через декілька років будуть дуже популярними в нашій країні

Через різке подорожчання пального деякі українці почали пересідати в електромобілі. Для нашої країни це поки нововведення, однак електромобілі з’явилися на українському ри

ку вже давно.

Крім того, імпорт електрокарів звільнено від деяких податків, завдяки чому автомобілістам вдасться заощадити пристойну суму.

Електрокари – один з найпопулярніших транспортних засобів у західних країнах. Кілька років тому європейці оцінили електромобілі, і в минулому році у всьому світі було продано близько 750 тисяч електрокарів.

Однак найбільшою популярністю цей вид транспорту користується у Сполучених Штатах. Китайцям і японцям теж сподобались такі авто, a в Європі лідерами з продажу електрокарів поки залишаються Норвегія, Франція і Нідерланди.

Починаючи з 2010 року і закінчуючи 2014 роком, в Україні продали всього лише 200 електромобілів, проте в поточному році продажі почали рости, a в деяких містах навіть з’явилися заправні станції для електрокарів.

Втім, ситуація на автомобільному ринку, за прогнозами експертів, у наступному році почне змінюватися. Якщо будуть скасовані деякі податки, a бензин і скраплений газ продовжать дорожчати, тисячі українців пересядуть в електрокари.

Зараз багато громадян відмовилися від власного транспорту, і він “іржавіє” в гаражах, однак не виключено, що після появи різних моделей електрокарів на автомобільному ринку автомобілісти позбудуться звичайних машин на користь авто з гібридними й електричними двигунами.

Розвиток електротранспорту в Україні є дуже актуальним, і питання, що стосуються використання таких авто, неодноразово порушувалися в парламенті. Експлуатація електромобілів обходиться набагато дешевше, ніж використання звичайного транспорту, – приблизно в десять разів.

Велику роль відіграє й екологічна складова. Електромобілі – найбільш безпечний і екологічний вид транспорту. Ще одна хороша новина для автомобілістів, які мешкають у приватних будинках – в Україні почали виготовляти спеціальні зарядні станції, які можна встановлювати на своїх ділянках. Це обійдеться ще дешевше, ніж заправка на станціях.

Нагадаємо, у травні цього року Верховна Рада прийняла законопроект про звільнення електромобілів від акцизу на ввезення і ПДВ, і тепер такий вид транспорту буде дешевшим на двадцять відсотків. Експерти навіть склали список моделей електрокарів, які через пару років будуть дуже популярними в нашій країні.

Очікується, що українці пересядуть на електромобілі марок Форд, Рено, БМВ, Тойота, Вольт, Міцубісі, Тесла і Ніссан. Найдешевші – електромобілі Ніссан (від 20 тисяч доларів) і Рено (від 25 тисяч доларів). Для найощадливіших пропонують моделі 2013 і 2014 роки, які коштуватимуть на кілька тисяч дешевше.