За які автомобільні номери буде затримувати поліція

Разом з реєстрацією нібито повинні бути введені власні номерні знаки, права і техпаспорта.

З нового 2016 керівники угрупування «ДНР» зобов’язали автовласників реєструвати автомобілі на підконтрольній їм території. Про це йдеться в постанові «ради міністрів» «республіки». Разом з реєстрацією нібито повинні бути введені власні номерні знаки, права і техпаспорта, пише radiosvoboda.org.

За інформацією медіа-ресурсів, контрольованих угрупованням «ДНР», згідно винесеній «постанові», обов’язкова реєстрація транспортних засобів проводиться в так званих міжрайонних реєстраційно-екзаменаційних відділах «ДАІ». Вони ж будуть видавати тимчасові реєстраційні талони та номерні знаки. Відбуватиметься це все з початку нинішнього року.

Дончанка Ганна розповіла, що подібну реєстрацію збирається пройти добровільно, хоча від українських номерів відмовлятися не планує.

«Не виїжджала нікуди з Донецька. У Донецькому МРЕВ не реєстрували авто, але чоловік збирається. За власним бажанням, абсолютно не зобов’язують це робити. За власним бажанням, хто хоче », – говорить вона.

Анна зазначає, що вже зараз у Донецьку можна зустріти номери з символікою «ДНР», але чи законно це і на якій підставі вони видавалися, сказати складно.
Авто, що пройшли реєстрацію в Донецьку, можуть їздити і з українськими номерами, і з номерами «ДНР», – повідомляє донецьке інформагентство «ДАН». Подвійні номери не допускаються.

У МВС України повідомляють – номерів з позначкою «ДНР» визнавати не будуть. Речник міністерства внутрішніх справ України Артем Шевченко настійно не рекомендує отримувати номери невизнаної республіки, перетинати з ними лінію межі і обов’язково пройти реєстрацію в українських органах обліку.

«Будь-який транспортний засіб, на якому буде розміщений державний знак невстановленого зразка з будь-якими символами, у тому числі не існуючих псевдодержавних утворень, буде затриманий патрульною поліцією там, де вона працює, або підрозділами ДАІ, там, де вони працюють, як такий транспортний засіб, на якому немає знаку про державну реєстрацію. Це стосується не тільки державних знаків, які будуть видавати ці псевдоутворення «ДНР», чи «ЛНР», а також і інших – Південна Осетія або Придністров’я», – говорить Шевченко.

Сергій Паршиков, що називає себе начальником управління «ДАІ ДНР», у своїй заяві помітив – постанова вимагає додаткових роз’яснень.

«Багато технічних складнощів у реалізації даного заходу … Насправді, ми ще зараз не приступили до діяльності за цією постановою і зараз ми завершуємо технічну підготовку до цих заходів, і тому ми дамо додаткові роз’яснення, додаткові виступи проведемо в засобах масової інформації приблизно після новорічних свят або в середині січня », – говорить він.

Про це ж говорять жителі Донецька і в соціальних мережах. Користувач Сергій, наприклад, 5 січня пише «Вконтакте»:
«Вчора у співробітника ДПС запитав. Говорить з січня по липень. Але поки що цей законопроект відправили на доопрацювання. Все може змінитися”.

Однак самої «постанови» про перереєстрацію на сайті так званої «ради міністрів» «ДНР» немає. Та й покарання за невиконання цих вимог не передбачено. Наше джерело в донецькому МРЕВ повідомило, що в їх «відомстві» реєстрація ця залишається в категорії необов’язкових і проводиться за бажанням.