3 зміни для водіїв, які вступили у дію з 7 листопада

У листопаді в Україні починають діяти нові правила, що регулюють дорожній рух і штрафи.Днями в Україні зміняться правила на дорозі – по-новому будуть фіксувати порушення і карати за них. Чому саме зараз?

Дійсно, відповідний закон був опублікований ще влітку. Але не всі його положення набули чинності відразу. Деякі норми законодавці прив’язали до іншого важливого документу – закону Про національної поліції. Останній набирає чинності 7 листопада.

А значить, разом з ним змінюються і правила дорожнього руху. Автопалац вирішив вивчити, які саме норми нового закону про ПДР набирають чинності.

Автореєстрація порушень.

У листопаді на дороги повинна повернутися фото – і відеореєстрація порушень. Де і коли будуть встановлені камери, ще невідомо. Але багато хто точно почне отримувати листи щастя.

Презумпція винуватості.

При фото – і відеореєстрації вас, як власника автомобіля, автоматично будуть визнавати винним. Тобто, не важливо, хто саме сидів за кермом у момент порушення. Відповідатиме власник автомобіля. Якщо ви не згодні з рішенням системи, вам доведеться оскаржувати його в суді. Інших варіантів не передбачено. Після того, як камера зафіксує правопорушення, власнику автомобіля відправлять повідомлення про те, що його оштрафували, а також посилання на сторінку в інтернеті, де він може подивитися відео або фото порушення. Штраф можна сплатити протягом 30 днів. Або оскаржити протягом 10 днів.

Бали замість штрафів.

У листопаді також почне діяти бальна система покарань. Для тих, хто ще не знає, як вона буде працювати, пояснимо на простому прикладі.

– Ви порушуєте правило. Наприклад, перевищуєте швидкість;
– Це автоматично фіксує камера спостереження за дорожнім рухом;
– Система відправляє дані співробітникові поліції;
– Співробітник поліції повинен визначити власника автомобіля і протягом трьох днів вислати йому інформацію про те, що з нього зняли бали за порушення правил дорожнього руху.

Якщо ви порушували занадто часто, і балів у вас не залишилося, то співробітник МВС випише вам грошовий штраф і теж відправить повідомлення.

Звертаємо вашу увагу, що балами можна розплатитися тільки, якщо порушення зафіксовано фото – і видеоприборами. Якщо ж вас зловить поліцейський особисто, балами вже не відбудешся.

Скільки балів варто порушення.

В законі є перелік порушень, на які поширюється бальна система. За кожне з них будуть знімати по 50 балів. Якщо врахувати, що в рік обіцяють давати 150 балів, виходить, що їх вистачить рівно на три порушення.

Список порушень, за які можна розплатитися балами, виглядає так:

– Перевищення швидкості (більше, ніж на 20 км на годину, але менше, ніж на 50 км на годину);
– Проїзд на заборонний сигнал світлофора або регулювальника);
– Порушення вимог дорожніх знаків та розмітки;
– Порушення правил перевезення вантажів і буксирування;
– Порушення правил зупинки, стоянки або паркування;
– Порушення правил проїзду пішохідних переходів, перехресть і зупинок;
– Проїзд по тротуару або пішохідної доріжки;
– Порушення правил обгону і зустрічного роз’їзду;
– Порушення правил дистанції;
– Порушення правил руху на автомагістралі;
– Порушення правил використання освітлювальних приладів.

.