9 причин, коли поліція може зупинити авто


2 липня Верховна Рада України прийняла закон Про національну поліціїю, а з 7 листопада він вже набрав чинності, пише fakty.ictv.ua.

Відповідно – змінилися правила і обов’язки поліції, яка замінить, як патрульно-постову службу, так і співробітників Державтоінспекції.

У новому законі чітко прописані правила зупинки транспортних засобів.

Нижче описані правила і випадки, які дають право представнику нової поліції зупинити автомобіль. Правила зупинки автомобіля прописані в стаття 34 закону Про національну поліцію. Перше, що ви повинні знати – поліцейський зобов’язаний назвати причину, по якій він зупинив ваш автомобіль.

Причини, які дозволяють поліцейському зупинити автомобіль:

1. Порушення правил дорожнього руху;

2. Немає номерного знака, або він закріплений в недозволеному місці. Також поліцейський має право вас зупинити, якщо ваші номери заляпані брудом і цифри на них не видно;

3. Якщо є ознаки того, що ваш автомобіль несправний;

4. Якщо є підозра, що ви, ваша машина, або пасажири, маєте відношення до дорожньо-транспортної пригоди, або інших порушень закону;

5. Якщо автомобіль знаходиться в розшуку;

6. Якщо є необхідність опитати водія чи пасажирів, які можуть бути свідком аварії;

7. Якщо вантаж на вашому автомобілі закріплений неналежним чином;

8. Якщо ви встановили на автомобіль світлові або звукові сигнали, які заборонені законом;

9. Поліцейський також має право зупинити автомобіль і попросити водія про допомогу або дачі показань свідків. Всі інші причини зупинки автомобіля – незаконні.