Дешевих авто з Європи не буде

Мрії українців про дешеві авто з Європи – так і залишаться мріями. З першого січня набуває чинності зона вільної торгівлі з ЄС. Тож тепер автівкам, які старші п’яти років, в Україну – зась, пише fakty.ictv.ua.

Сергій вже кілька років збирає гроші на машину. Нову поки осилити не може, відтак вирішив купувати вживану. Коли почув про депутатську ініціативу скасувати податок на імпортні авто, яким понад п’ять років – дуже зрадів. Адже у Європі такі коштують відносно недорого. Їхати недалеко. Та виявилося, скористатися знижкою не вийде, адже з 2016 року ввозити такі автомобілі у країну буде заборонено. Набуває чинності поглиблена та всеосяжна зона вільної торгівлі України з ЄС. Насправді, завдяки новим правилам в Україні мала б покращитися екологія.

– В цій угоді є вимоги, що Україна повинна приєднуватись до екологічних стандартів ЄС. Зараз в Україні Євро-4 стандарт, і з першого січня в Україні дійсно буде заборонено ввезення і, до речі, виробництво автомобілів зі стандартом екологічним не менше ніж Євро-5, – говорить генеральний директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко.

Але замість природи тепер страждатимуть українці, які не мають грошей на нову машину. Ерік Аміхранян возить потримані авто з Європи. Каже, з їхніми дорогами та бензином для машини і 10 років – не вік. Хто насправді забруднює атмосферу, так це Жигулі, Москвичі, ЗІЛи та ГАЗони. Через те, що європейці заможніші, вони частіше міняють залізних коней.

Наприклад, 8-річне авто серднього або й представницького, класу легко можна знайти за 3-4 тисячі євро. У нас за імпортне авто до 5 років вартістю €10 000 треба сплатити: 10% мито (1000 €), акциз на авто з бензиновим двигуном об’ємом 1,4 (2674 €), 5% імпортний збір (500 €), 20% ПДВ. Отже, автомобіль за €10 000 після перетину кордону коштуватиме вже €17000.

Водночас глава уряду каже, у початку дії Євроасоціації для українських водіїв є й позитивні сторони – зниження податків.

– Зараз існує 5% імпортного ввізного мита, які з 1 січня будуть скасовані. Це oзнaчaє, що ціна aвтoтрaнспoртнoгo засобу повинна бути на 5% нижча у зв’язку зі скасуванням iмпoртнoгo ввізного мита, – заявив Яценюк.

Генеральний директор Всеукраїнської асоціації відразу ж виправляє премєра.

– Очевидно, прем’єр-міністр мав на увазі не мито, а так званий імпортний тимчасовий збір. Але це буде не в рамках угоди про вільну торгівлю з ЄС, Україна ввела цей імпортний збір самостійно, починаючи з цього року, і вона ввела, вона може і відмінити, – говорить Олег Назаренко.