Кого з водіїв чекають “знижки” на штрафи

Швидко платиш – отримує знижку На початку листопада в Україні набув чинності цілий ряд нововведень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.

У числі інших – 50-відсоткова знижка при сплаті штрафу при швидкій його сплаті, пише Автоцентр.

З 7 листопада 2015 року набув чинності закон Про національну поліцію, разом з якими вводиться новий принцип накладення штрафів за порушення ПДР. Зокрема, для стимулювання швидкої оплати штрафів введена можливість заплатити тільки його половину його. Але ця пільга діє не при кожному порушенні ПДР. Багато ЗМІ помилково заявляють, що така знижка діє за всіма видами порушень ПДР.

І якщо заплатити штраф за допомогою терміналів, які нещодавно видали поліцейським, то треба сплатити лише половину. Насправді ж оплата половини штрафів поширюється лише за ті порушення, які були задокументовані за допомогою засобів автофіксації. Відповідну вимогу задекларовано в новій статті адміністративного кодексу України – 300-1. Оскільки реально на сьогоднішній день автофіксація порушень ПДР в Україні не працює – поки водіям, що допустили помилки у виконанні дорожньої грамоти, доведеться платити повний розмір штрафу.