Коли автомобілі в Україні подешевшають? Прогноз на 2016 рік

Трохи історії

Додатковий імпортний збір був створений з метою «введення тимчасових заходів по стабілізації платіжного балансу України». Вводився цей збір терміном на рік з моменту публікації розпорядження Кабміну «Про завершення консультацій з міжнародними фінансовими організаціями щодо введення тимчасових заходів…». Розпорядження було опубліковано 25 лютого 2015 року. Відповідно, діє він до 25.02.2016, покладений йому рік. Розмір додаткового імпортного податку на автомобілі складає 5%. Він додається до існуючої ставки мита, розмір якої 10% від оціночної вартості автомобіля.

Надії

Інформація, яка співпадає з нашими бажаннями, має властивість поширюватися з блискавичною швидкістю. Так сталося і з темою скасування додаткового збору, який деякі джерела обіцяють скасувати вже з 1 січня 2016. Додав надій і Прем’єр-міністр, заявив у своїй «десятихвилинці» від 6 грудня, що іномарки з 1 січня 2016 стануть дешевше на 5%, як раз через скасування додаткового імпортного збору.

Факти

В даний час існує ініціатива від Кабміну у формі законопроекту №3533, мета якого достроково скасувати попередню кабмінівську ініціативу щодо введення додаткового збору. Документ гранично короткий: «Про визнання таким, що втратив чинність Закон про введення тимчасових заходів по стабілізації платіжного балансу України». Тобто, в залежності від групи товару за УКТ ЗЕД буде знято 5 або 10% додаткових, з 1 січня 2016 року, АЛЕ якщо законопроект буде підтриманий нардепами. Станом на 16 грудня 2015 року, за інформацією, розміщеною на порталі «Рада», законопроект розглянуто профільними комітетами та включений до порядку денного. Далі – розгляд документа у двох читаннях і інші необхідні процедури.

Висновки

Кабмін «підтискає» необхідність виконати до кінця 2015 року низку зобов’язань для того, щоб Україна могла з 1.01.2016 виконувати Угоду про зону вільної торгівлі. До кінця поточного року залишається зовсім мало часу і шанси на прийняття законопроекту в якості закону, скажімо так, є, але вони не великі. Тому додатковий збір на автомобілі буде точно скасований, відповідно до чинної нормативно-правової бази, 25.02.2016. Якщо ж законопроект №3533 «проголосують» раніше, тоді додатковий імпортний збір припинить своє існування трохи швидше запропонованого йому терміну. Тоді імпортні автомобілі дійсно трохи подешевшають, але не слід забувати про Євро-5.