Коли українцям чекати здешевшання іномарок

Україна заповнена машинами, реальна вартість яких за кордоном значно нижче, ніж усередині нашої країни.

Вони автоматично дорожчають, проходячи нашу митницю.
За словами експерта авторинку Сергія Боровика, автомобілі в Україні коштують на 15-20% дорожче, ніж аналогічні авто в Європейському Союзі. І на це є об’єктивні причини.

— На авто треба заплатити мито (10%), акциз (3-5%), витрати на доставку (до 500 євро). Крім того, для України автомобіль проходить спеціальну підготовку, отримуючи так званий пакет Погані дороги. Таким чином вартість виходить на 15-20% дорожче, – зазначає експерт авторинку Сергій Боровик.

І хоча з 1 січня діє економічна частина Євроасоціації, яка передбачає обнуління ввізного мита, автомобілей суттєво це торкнеться лише через 11 років.

Ще однією причино високих цін на автівки в України є маленький авторинок.

— Чим більше ринок, тим нижчу ціну дає завод-виробник. На великих ринках ціни на автомобілі нижче. Відповідно, чим більше автівок купуватимуть українці, тим дешеве вони будуть, – пояснює Боровик.

Рішення він бачить у купівлі альтернативних моделей автомобілей.

— На українському ринку є ціла низка автомобілей європейських виробників, які не пропонуються на євроринку. Вони розроблялися з урахуванням потреб ринків, що розвивається. Коштують такі авто в півтора рази дешевше, ніж інші моделі, – каже експерт.