ЛАЗ-5255 “Карпати” – принципово нове сімейство туристичних автобусів

ЛАЗ-5255 “Карпати” – нове сімейство туристичних автобусів, розроблене в кінці 70-х років Всесоюзним конструкторсько-експериментальним інститутом автобусобудування у Львові.

У 1980 році один з дослідних зразків ЛАЗ-5255 був підготовлений для супроводу колони з Олімпійським вогнем. До середини 80-х років сімейство автобусів ЛАЗ-5255 “Карпати” складалося з безлічі різних модифікацій, але серійних автобусів з таким найменуванням ми так і не побачили.

LAZ5255_9

На ювілейній виставці “Автопрому – 60 років” проходила на ВДНГ СРСР демонструвалося відразу два автобуси ЛАЗ-5255. Один автобус ЛАЗ-5255 у приміській версії скромно стояв в ряду автобусів, зате інший автобус був встановлений мало не на самому почесному місці – на узвишші при вході в павільйон. На пояснювальній табличці до автобуса було позначено найменування машини і ТХ і при цьому ні слова про призначення незвичайного по виду автобуса. А на незвичність автобуса вказували встановлені на ньому проблискові маячки і гучномовці.

LAZ5255_11

Це був один з дослідних зразків автобуса для Байконура – для доставки космонавтів на стартовий майданчик. Правда цей екземпляр всього лише виконував роль дублера – і призначався для випробувань, а не для самої служби на космодромі. Але завдяки йому, саме “космічна” спеціальність стала основною для автобусів ЛАЗ-5255. У другій половині 80-х років ХХ століття, були побудовані два “бойових” автобуса для Байконура, які вже на місці отримали найменування “Зоряний” і “Байконур”. На даний момент ці автобуси продовжують використовуватися за призначенням.