На АвтоЗАЗі спростували чутки про закриття конвеєру

Запорізький автовиробник продовжить випускати автомобілі для українського ринку. Про це повідомляє AUTO-Consulting з посиланням на прес-службу корпорації «УкрАвто».

В лінійці ЗАЗ залишаються ті ж моделі, що і в 2015 році. Це — «Сенс», «Ланос», «Віда» та «Форца», але вже у виконанні Євро-5. Єдина корекція, яку зазнав модельний ряд — це відмова від виробництва Lanos з двигуном 1,4 л і автоматичною коробкою передач, а також від аналогічного виконання моделі VIDA.

Двигун українського виробництва 1,3 л, яким комплектують ЗАЗ Sens, інженери заводу довели до норм токсичності Євро-5. Враховувати ситуацію на українському автомобільному ринку ЗАЗ, формуватиме свою виробничу програму на основі замовлень і потреби ринку.

Продовжиться і співпрацю з традиційними партнерами ЗАЗ на зовнішніх ринках. У Запоріжжі продовжать виробництво машинокомплектів для складального заводу в Єгипті. Крім того, ЗАЗ продовжує шукати нові ринки. У 2016 році ЗАЗ планує закріпитися в країнах Африки і Близького Сходу.

Пріоритетним ринком для ЗАЗ залишається свій власний. У дилерській мережі в Україні сформовано нормативний залишок автомобілів межах 3 – 4 місячних обсягів продажів. По мірі його закінчення, завод буде планувати виробництво нових партій автомобілів.

В прес-службі зазначають, що через важку економічну ситуацію, основне завдання на поточний рік — зберегти виробництво і трудовий колектив.

Нагадаємо, що в 2015 році ЗАЗ випустив 3624 легкових автомобілів, що на 71,6% менше, ніж у 2014-ому. Цього року Запорізький автомобільний завод повідомляв, що не випускатиме автомобілів 2016 року.