На дорогах України помітили унікальний позашляховик ЛуАЗ

Всюдиходи Луцького автомобільного заводу «Волинянка» зустрічаються на дорогах України все рідше. У Києві була помічена рідкісна версія машини, призначена для роботи у швидкій допомозі.

2015 рік був ювілейним для Луцького автомобільного заводу (ЛуАЗ) – йому виповнилося 60 років. Його легкі вантажопасажирські автомобілі, прозвані «Волинянка», володіли високою прохідністю і мали велику популярність особливо у трудівників села, мисливців і рибалок. Але не всі знають, що на цьому підприємстві був створений цілий ряд цікавих комерційних і спеціальних автомобілів.

Один з них – ЛуАЗ-13021-08 – був сфотографований на вулицях Києва. Машина спочатку розроблялася для швидкої медичної допомоги і вперше була представлена ​​на Київському автосалоні ще в 1998 році. Однак у серію вона так і не пішла – виготовили лише лічені одиниці.

Предтечею цієї машини став вантажний автомобіль ЛуАЗ-13021, який конструктори заводу розробляли ще з початку 90-х рр., а в 1994 році вона пішла в серію. Цей автомобіль повною масою 1600 кг міг перевозити до 550 кг вантажу. На відміну від вантажопасажирського автомобіля з несучим кузовом, він отримав лонжеронну раму відкритого перетину.

Колісна база була збільшена на півметра – з 1,8 до 2,3 м. Задню підвіску підсилили за рахунок більш жорстких торсіонів. Двигун залишили той же – від «Таврії», потужністю 53 к. с.