Сколько стоят права в Украине?

Як швидко переоформити авто і замінити водійське посвідчення, розповіли експерти регіонального сервісного центру МВС в області

В кінці минулого року звичні МРЕВ припинили своє існування. Замість них з’явилися регіональні і територіальні сервісні центри.

Зараз саме вони видають і проводять заміну водійських посвідчень, а також реєструють авто. Про те, як швидко це відбувається і скільки коштує, в прес — клубі ДОО НСЖУ розповів заступник директора регіонального сервісного центру МВС в області Юрій Підопригора та провідний спеціаліст сектора кадрового забезпечення та зв’язків з громадськістю регіонального сервісного центру МВС в області Микола Іваненко.

В області налічується 7 територіальних сервісних центрів. Два з них знаходяться в Дніпропетровську, інші — в Кривому Розі, Нікополі, Новомосковську, Павлограді та Дніпродзержинську.

«Ми надаємо послуги з реєстрації транспортного засобу, а також обміну і видачі водійських посвідчень, свідоцтв про підготовку водіїв для перевезення небезпечних вантажів і т.п.», — зазначив заступник директора регіонального сервісного центру МВС в області Юрій Підопригора.

Наприкінці минулого року Кабінет Міністрів прийняв постанову, згідно з якою спрощено процедуру заміни водійського посвідчення в разі його втрати. Раніше після подачі відповідної заяви водій отримував тимчасовий талон з терміном дії на 5 днів, після його закінчення видавалися нові права. Тепер автовласник відразу отримує дублікат. Для заміни посвідчення водія в сервісний центр потрібно надати старі права, копії ідентифікаційного коду та паспорта, а також медичну довідку. Фотографія на документи робиться в самому терцентрі.

За словами Юрія Підопригори, ті, хто отримує права вперше, повинні надати сертифікат про проходження навчання, медичну довідку, копії паспорта та коду. Для того, щоб отримати права або переоформити автомобіль, можна звернутися в будь-який територіальний сервісний центр, незалежно від місця прописки. Новачкові водійське посвідчення обійдеться в 226 грн. (200 грн. за бланк і 26 — за два іспити: на знання правил дорожнього руху і вміння водити). Для тих, хто права змінює, ця сума становить 200 грн. (вартість самого бланка).

Перед тим, як оформити автомобіль, фахівці радять провести його експертизу. У сервісному центрі машину перевіряють не тільки документально, по різних базах даних, на предмет того, чи значиться за транспортним засобом обмеження або заборони на продаж. Фахівці також перевіряють номери двигуна і кузова. Вартість такої експертизи становить 200 грн.

За словами Юрія Підопригори, за два місяці цього року в області було виявлено 11 авто, на які було накладено обмеження. Виявлено три факти зміни ідентифікаційних номерів кузова транспортних засобів і стільки ж фактів внесення змін до реєстраційних документів.

 «У нас є свій сайт — www.rsc.dp.ua. Там можна переконатися в наявності спецпродукції, тобто, побачити, скільки номерних знаків, свідоцтв про реєстрацію, тощо є в кожному з територіальних сервісних центрів. Також на порталі можна прочитати про нашу структуру, побачити графік прийому громадян, знайти адреси всіх територіальних центрів області», — зазначив провідний спеціаліст сектору кадрового забезпечення та зв’язків з громадськістю регіонального сервісного центру МВС в області Микола Іваненко.