ТОП-5 переваг електромобілів для українців

Електромобілі провокують наступну нафтову кризу, а 2020-ті стануть їх десятиріччям – прогнозує Bloomberg New Energy Finance. Україна для популяризації електромобілів робить мало. У листопаді 2015 року парламент, одним з останніх в Європі, вжив заходів для підтримки електромобілів, проголосувавши за скасування для них ввізного мита, але відмовився скасувати ще й ПДВ.

Які зміни чекають на нашу країну, якщо уряд і парламент запустять повноцінну підтримку екологічних авто?

1. Українці здобудуть незалежність від імпортної нафти

Найочевидніше з точки зору вигоди для держави – електрокари знижують залежність країни від імпортних нафтопродуктів. У той час як 85% палива завозиться з-за кордону, електроенергію Україна виробляє сама.

2. Ми отримаємо не менше $3 млрд «на екологію»

Згідно з Паризькими кліматичними угодами, розвинені країни взяли на себе зобов’язання щороку виплачувати країнам, що розвиваються, $100 млрд на екологічні проекти.

3. В нас розвиватиметься підприємництво

При створенні інфраструктури для обслуговування електрокарів з’являються нові робочі місця. В Україні вже відкриваються автосалони з продажу електромобілів. Ці авто беруть в служби таксі – вони дозволяють бізнесменам заощадити кошти. Еко-таксі вже є в Києві, Харкові, Львові, Одесі. Також вони вигідні для служб доставки.

4. Стимулюватиметься власне високотехнологічне виробництво

У більш віддаленій перспективі в Україні може бути організоване виробництво електрокарів. А це – високотехнологічна діяльність, в якій задіяні багато виробничих сфер і наукових установ.

5. Збережемо здоров’я і гроші на медицину

І найголовніше: жителі міст будуть дихати чистішим повітрям. В ЄС підрахували, що на лікування кожного жителя загазованих міст щороку необхідно витрачати по 200 євро.