Toyota може зупинити випуск автомобілів

Найбільший японський автоконцерн Toyota Motor може з 8 лютого на тиждень зупинити виробництво на своїх підприємствах в Японії через брак сталі.

Про це, з посиланням на агентство Kyodo повідомляє ТАСС.

Брак сталі виник в результаті вибуху на одному із заводів-постачальників в префектурі Айті, який стався в січні.

Відзначається, що з 1 по 5 лютого Toyota заборонила співробітникам заводів працювати понаднормово. Остаточне рішення про необхідність призупинення виробництва буде ухвалено протягом наступного тижня.

Вибух на заводі компанії Aichi Steel стався 8 січня. В результаті інциденту ніхто не постраждав, проте одна з виробничих ліній була серйозно пошкоджена. Її ремонт завершиться тільки в березні.

Незважаючи на збільшення виробництва на інших лініях, а також додаткові поставки з інших сталеливарних заводів, Toyota почала зазнавати труднощів з випуском машин на поточному рівні.

У Японії Toyota належить 16 підприємств, на яких виробляються автомобілі і комплектуючі до них. Щодня в країні з конвеєра сходить 13-14 тисяч машин цієї марки.

За підсумками 2015 Toyota знову стала світовим лідером за кількістю проданих автомобілів. За даними компанії, за минулий рік їй вдалося реалізувати 10,15 млн автомашин. У 2016 році автогігант планує виробити близько 10,2 млн авто по всьому світу, з них приблизно 4 млн в Японії.