У кого вимагатимуть відмітку від військомату при реєстрації авто

Відмітку вимагатимуть у разі реєстрації (перереєстрації), переобладнання чи зняття з обліку транспортних засобів, які можуть бути призначені для доукомплектування Збройних Сил України.

Міністерство оборони України прокоментувало інформацію про особливості застосування Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що стосується реєстрації чи зняття з обліку транспортних засобів, які можуть підпадати під мобілізацію в особливий період.

Зміни до цієї статті зобов’язують підприємства, установи, організації у разі реєстрації (перереєстрації), переобладнання чи зняття з обліку транспортних засобів, які можуть бути призначені для доукомплектування Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період, подавати до відповідних органів та підрозділів, що згідно із Законом України «Про дорожній рух» здійснюють державну реєстрацію та облік транспортних засобів, документи з відміткою районного (міського) військового комісаріату про постановку їх на військовий облік. Тобто відмітку від військомату при реєстрації авто вимагатимуть лише у юридичних осіб.

Як пояснює Міноборони, зазначена норма направлена на забезпечення достовірного обліку транспортних засобів підприємств, установ та організацій, які можуть бути призначені для доукомплектування ЗСУ під час мобілізації. Мова йде про отримання повної інформації про їх технічний стан і, як наслідок — розуміння планів щодо його використання.

165

У зв’язку з цим, виникає запитання: для чого державі два реєстри транспортних засобів (в військоматі та в МРЕВ)? Чи не простіше надати військовим комісаріатам доступ до єдиного реєстру транспортних засобів? Для чого юридичній особі для реєстрації автомобіля в державній базі даних брати довідку про внесення до іншої державної бази?

Схожа історія сталася з розмитненням 130 машин HMMWV «Хаммер», що їх Україна отримала в рамках допомоги від США. Минулого тижня Міноборони відзвітувало про сплату за розмитнення цієї техніки 578 тисяч грн. з ПДВ, не забувши вказати, що за курсом валют це становить лише $200 за одну машину, що менше середньостатистичного показника митного оформлення автомобілів Європейського союзу. Але, по суті, держава платить сама собі за розмитнення міжнародної допомоги, перекладаючи гроші з однієї кишені в іншу та витрачаючи дорогоцінний час своїх громадян.