В Україні скасували мито на електротранспорт

Верховна Рада підтримала скасування мита на ввезення електромобілів (8% від митної вартості автомобілів). Це дозволить знизити ціну і стимулювати збільшення кількості екологічного транспорту на території України.

Законопроект №1674 «Про внесення змін до закону України „Про митний тариф України“ щодо ввізного мита на електромобілі» схвалили 233 депутати Верховної Ради.

У законопроекті запропоновано змінити Митний тариф в Україні та повністю скасувати мито на транспорт, який працює виключно на електричних двигунах. До них належать тролейбуси; велосипеди; транспортні засоби для перевезення високорадіоактивних речовин; транспортні засоби, оснащені електричними двигунами; електричні транспортні засоби, які використовуються на складах, заводах, портах, аеропортах.

Законопроект розроблено з метою охорони довкілля, забезпечення енергетичної незалежності України, спрощення доступу українського населення до новітніх розробок і технологій, поліпшення якості та зменшення вартості пасажирських перевезень в Україні.

Завдання законопроекту — створити передумови для зменшення вартості, а відповідно й популяризації електромобілів в Україні.

Закон набуде чинності з першого числа, через місяць після його опублікування.