Верховна рада прийняла закони, що вплинуть на життя автовласників

Верховна Рада України прийняла ряд законів, які позначаться на гаманцях і життях автомобілістів, пише autodriving.net.

Вчорашній день виявився вкрай активним в житті законодавчого органу влади в Україні, і затягнувся до ночі. Серед документів, які схвалили депутати в ході такої ударної сесії виявилося і кілька тих, які торкнуться життя автомобілістів.

Подорожчання бензину

Депутати прийняли законопроект, що збільшує розмір акцизу на бензин в Україні на 13%. Тепер з кожної тонни бензину в бюджет необхідно буде заплатити 228 євро, з дизпалива – 113 євро, а зі зрідженого газу – 57 євро. Крім того, акциз на альтернативне моторне паливо буде підвищений відразу на 42% – до 141 євро на літр.

Це нововведення однозначно збільшить ціну палива для кінцевого споживача, але наскільки – поки невідомо. Крім того, акциз на звичайне паливо збільшений тільки на перші півроку 2016. Збільшення акцизу на альтернативне паливо буде постійним.

Невелике подешевшання імпортних авто

Парламент вирішив скасувати тимчасовий п’ятивідсотковий збір на імпорт, який з’явився на початку минулого року в рамках заходів з «стабілізації платіжного балансу». Зниження податкового навантаження на імпортні автомобілі з великою ймовірністю обернеться їх здешевленням для кінцевого споживача. Однак це не стосуватиметься російських і узбецьких авто, на які нещодавно було встановлене додаткова антидемпінгове мито.

І велике подорожчання російських авто

Верховна Рада дозволила Кабінету міністрів самостійно визначати відповідні торговельні заборони. Тепер Кабмін зможе забороняти зовнішньоекономічні операції або обмежувати їх, а також буде вправі скасовувати тарифні пільги за ставками Митного тарифу України.

Очікується, що першим, на що уряд використовує цю нову свободу – введення у відповідь заходів з обмеження зони вільної торгівлі з Росією. Саме цим був головний аргумент прем’єр-міністра Арсенія Яценюка під час представлення законопроекту. Таким чином російські автомобілі і запчастини можуть подорожчати в Україні на 10-15% їх вартості. Разом із спецмитом у розмірі 10,41-17,66%, недавно прийнятим Міжвідомчою комісією з зовнішньоекономічної діяльності, в майбутньому році деякі моделі автомобілів з Росії подорожчають до 33%.

Транспортний податок

Одіозний податок на дорогі автомобілі все ж продовжить існувати в Україні. Він, як і раніше, становитиме 25 тис. грн на рік, але тепер буде прив’язаний не до об’єму двигуна, а до вартості авто. Ним будуть обкладатися всі машини, які коштують більше 750 мінімальних зарплат (1033000 грн) у віці до 5 років незалежно від силового агрегату.

Попередню формулу нарахування податку за об’ємом двигуна критикували за те, що до бази оподаткування потрапляють багато машин далеко не розкішного рівня і навпаки – деякі преіміум авто мають двигун менше 3 л. Нинішнэ формулювання теж догодила далеко не всім. Слабке місце – оцінка вартості автомобіля, яку потрібно буде проводити за якоюсь методикою, розробленою Кабміном. Експерти прогнозують велику кількість неоднозначних епізодів при нарахуванні нового податку.