Як «дешева нафта» вплине на вартість бензину в Україні?

Інфляційне знецінення гривні на 10 коп. в двотижневому вимірі (переробники закуповують нафтопродукти раз в два тижні) додає до вартості літра бензину А-95 приблизно 6 коп.

«Приблизно така ж залежність зберігається і у випадку з дизельним паливом», — розповів керівник спеціальних проектів НТЦ Психея Геннадій Рябцев.

Слідуючи «бензиновій формулі», паливо в Україні за останній місяць повинно було додати в ціні не менше 60 коп./л. Але, за даними консалтингової групи А-95, станом на 9 грудня ціни на київських заправках не тільки не зросли, а навіть трохи знизилися. Бензин А-95 за останній місяць подешевшав на 14 копійок (до 19, 53 грн./л), дизельне паливо — на 20 (до 17,08 грн./л). Геннадій Рябцев пояснює це тим, що на ринку зараз встановився хиткий баланс між підвищуючими і зменшуючими факторами.

«До підвищуючих можна віднести девальвацію гривні і збільшення тарифів на залізничні перевезення на 15%. До знижувальних — здешевлення нафти і продуктів її переробки на світовому ринку і невисокий попит на паливо в Україні», — зазначив він.

Керівник департаменту маркетингу мережі АЗК ОККО Василь Дмитрів розповів що, якщо б світові ціни на нафтопродукти (котирування platt’s) не змінювалися, з урахуванням подорожчання долара на 1 грн ціни на бензин однозначно довелося б піднімати.

«Їх вдається утримувати за рахунок істотного падіння цін на нафту і, як наслідок, котирувань platts на нафтопродукти», — уточнив він. Станом на 9 грудня, нафта марки Brent коштувала $40,26/барель, тоді як, приміром, на 27 листопада — $44,87/барель, а на початку листопада — $48.