Як не допустити помилок коли даруєте автомобіль ?

Сьогодні ми поговоримо про випадок, коли автомобіль передається іншому власнику в якості подарунку. Коментує юрист порталу drive-news.net, Писака Юлія.

Договір дарування автомобіля передбачає, що власник автомобіля віддає його в дар, тобто передає безоплатно у власність. Процедура дуже проста. Необхідно лише звернутися до нотаріуса, при цьому необхідна згода подружжя дарувальника якщо автомобіль купувався у шлюбі, так само дарувальник повинен надати нотаріусу документ, що підтверджує його право власності на об’єкт дарування.

Дарувати можна абсолютно будь-який транспортний засіб – від моторолера до пароплава. Право власності на автомобіль у Вас з’являється  з моменту державної реєстрації договору дарування.

Найбільшою перевагою договору дарування є те, що автомобіль, який передається вам в дар, стає виключно Вашим, навіть в тому випадку якщо на момент складання договору дарування Ви були в шлюбі. В майбутньому, якщо Вам знадобиться продати даний автомобіль або передати його в заставу, Вам не потрібно буде згода подружжя на його відчуження.

Є випадки, коли не можна оформити дарчу на автомобіль, а саме коли автомобіль перебуває під арештом. Якщо ж авто взято в кредит, або ж перебуває в заставі, автомобіль може бути подаровано, але з однією умовою – має бути письмова згода кредитора.

Але, треба не забувати, що державне мито при посвідченні зазначеного договору становить 1 % від суми договору, за умови, що другою стороною договору є діти, батьки, чоловік/дружина особи, що дарує. Та 5 % від суми договору, у випадку якщо другою стороною договору не є діти, батьки, чоловік/дружина.