Як продовжити термін служби зимових покришок

Настання холодів змушує водіїв замислюватися про такому важливому атрибуті, як зимова гума. А в літні місяці постає питання: як зберігати зимову гуму? Необхідність застосування зимових покришок ні для кого не є секретом. Також багато водіїв знають, що покришки для зимового використання зношуються швидше, ніж літні. Причиною для цього є наступні фактори:

  • в першу чергу, це низькі температури, які на території нашої країни часто досягають критичних позначок;
  • ожеледиця;
  • снігові перемети, під якими часто маскуються ями та вибоїни;
  • і, нарешті, самий агресивний фактор – це різноманітні реагенти, які у великих кількостях використовуються комунальниками.

Які параметри слід контролювати?

Обмеженість у коштах, а також і деякі інші часто причини, змушують водіїв економити на дисках. Тобто для зими і для літа використовуються одні і ті ж диски. І не дивно, навіть 4 000 рублів на дорозі не валяються. Та й ціна дисків скрізь різна. Тому, якщо ви вирішили заощадити на дисках, то це рішення продиктоване, перш за все, міркуваннями раціональності, а ось на послуги шиномонтажу економити не варто. Так що довірте фахівцям зміну одних покришок на інші. Результатом самостійної заміни шин може стати пошкодження кордового шару, а також області буртиков.

Сезонна заміна шин автомобіля
Сезонна заміна шин автомобіля

Для того щоб продовжити термін служби зимової гуми, важливо дотримуватися нескладних, але дуже важливих рекомендацій. Обов’язково щомісяця намагайтеся контролювати рекомендований рівень тиску в шинах. Дізнатися нормальні для ваших шин параметри можна у відповідному керівництві по експлуатації. Також ці показники можуть бути продубльовані із зворотного боку люка бензобака або на отворі передньої лівої (водійської) двері автомобіля.

Так, підвищений тиск в шинах обернеться вам передчасним зносом середній частині протектора, а, навпаки, занижена тиск призведе до того, що швидше вийде з ладу зовнішня частина протектора.

Стан ходової частини безпосередньо впливає на термін служби і збереження зимового взуття для автомобіля. Тому заздалегідь подбайте про балансування коліс, коли колеса збалансовані, виключається вібрація, згубно діє на покришки. Розвал-сходження також повинні бути відрегульовані, щоб уникнути нерівномірного стирання шин. У разі, коли ця регулювання відсутня, стирається зовнішня частина протектора, в той час як інша частина залишається в хорошому стані. За подібними регулюваннями краще всього звернутися до фахівців, якщо, звичайно, ви самі таким не є.

Як доглядати за зимовими покришками?

Крім перерахованих вище рекомендацій, існують ще нескладні правила догляду за покришками, які важливо дотримуватися регулярно. Так, в першу чергу проводите візуальний огляд покришок, щоб виявити і видалити сторонні предмети. Також в ході такого огляду виявляються плями мастильних матеріалів і палива, які обов’язково слід видаляти.

Важливо контролювати чисельність шипів на протекторі. Показник їх відсутності не повинен перевищувати 25% від загального числа шипів. Інакше подібна гума є для вас джерелом небезпеки при пересуванні. Ну і нарешті, зверніть увагу на сам малюнок протектора. Адже чим чіткіше і краще збережений цей малюнок, тим краще колесо зчеплення з дорогою. Мінімальна залишкова висота протектора не повинна бути менше 4,5 мм. Виявлені в ході візуального огляду порізи і тріщини треба своєчасно видаляти.

Щоб уникнути згубного впливу реагентів і солей, так рясно використовуються на дорогах, важливо регулярно мити колеса. В якості миючого засобу важливо використовувати тільки м’які засоби, наприклад, автомобільні шампуні. А після миття не забувайте змивати чистою водою залишки самого миючого засобу.

Зберігання зимової гуми

Догляд за покришками повинен полягати не тільки в їх правильної експлуатації та догляді, важливо їх правильно зберігати, адже вони піддаються тривалому зберіганню в той час, коли використовується літня гума. Коли температура експлуатації зимової гуми перестає відповідати рекомендованим показниками, варто поміняти гуму на літню і забезпечити правильне зберігання.

При дотриманні наступних нескладних правил зберігання зимових шин, можна значно продовжити термін їх служби:

  • перше, що потрібно запам’ятати – зимові покришки, так і покришки взагалі, повинні зберігатися в приміщенні. Зберігання покришок на відкритому повітрі загрожує розшаруванням гуми та передчасним виходом взуття для вашого залізного друга з ладу;
  • оптимально буде зберігати покришки в сухому, добре провітрюваному приміщенні, де не повинно бути жарко, контролюйте, щоб температура тут не перевищувала 25°С.
  • вертикальне положення при зберіганні шин є найбільш підходящим.
67e0e0fc0de68c8e7e92dd161403bad2
Стелаж для зберігання зимової гуми

Правила експлуатації шин взимку

Зазвичай будь-який поважаючий себе автомагазин або спеціалізований шинний центр дотримується всі перераховані вище умови зберігання покришок. А ось правильна експлуатація зимових шин безпосередньо залежить від автомобіліста. Варто зауважити, що на нові шини нанесений шар мастильного матеріалу, який буде впливати під час руху автомобіля. Так що перші 100-200 км на нових шинах буде проходити обкатка, під час якої мастильний матеріал вийде з покришок. Під час обкатки слід дотримуватися середню швидкість руху і не робити різких маневрів, розгонів і гальмувань.
Шипована гума зберігає мастильний матеріал на 300-400 км довше. Тобто на них потрібно пройти близько 500 км в режимі обкатки. Крім видалення мастильного матеріалу в цей період шини візьмуть свою кінцеву форму і адаптуються до дисків, а шипи розправляться і приймуть правильне положення під вагою автомашини.

Після проходження зазначеного кількості кілометрів буде потрібно ще одна процедура балансування. І після дотримання всіх рекомендацій використовуйте автомобіль у своєму звичному режимі.

 

Важливо не просто знати, як використовувати зимові шини, важливо знати, як ПРАВИЛЬНО використовувати зимові шини. Варто пам’ятати ще одну особливість: на різних осях шини зношуються по-різному.

Щоб уникнути великого розходження в стані шин, слід міняти місцями передні і задні колеса. Робити це рекомендується через 8-10 000 км пробігу. Тільки не варто міняти положення коліс «праве-ліве».

В цілому, судячи з рекомендацій фахівців і виробників покришок, термін експлуатації зимової гуми становить приблизно 4 сезону. Варто враховувати і висоту малюнка протектора. Якщо цей показник нижче 4 мм, то шини слід поміняти, не чекаючи закінчення рекомендованого періоду експлуатації.

Дотримуючись нескладних правил по експлуатації, зберігання і догляду за зимовою гумою, ви значно продовжите життя, їзда на зимовій гумі стане для вас нескладною, а ще заощадите бюджет.