Як пройти митників та ввезти автомобіль на Україну

При ввезенні автомобіля на митну територію України його власник або вповноважена особа представляє уповноваженій посадовій особі контролюючого органу, у зоні діяльності якого розташований пункт пропуску через державний кордон України, ТЗ для здійснення митного огляду й подає оригінали та ксерокопії таких документів:

— що підтверджують право власності на авто або користування ним (у тому числі з правом розпорядження);

— реєстраційних (технічних) документів на транспортний засіб (якщо він перебував на обліку в реєстраційному органі іноземної держави чи України) з відмітками про зняття транспортного засобу з обліку, якщо такі документи видаються реєстраційним органом;

— що підтверджують право на надання пільг в оподаткуванні (у разі митного оформлення авто з наданням пільг в оподаткуванні);

— паспортних документів та інших документів, визначених законодавством України та міжнародними договорами України, що дають право на перетин державного кордону, та/або паспорта громадянина (посвідчення особи з відміткою про місце проживання); посвідки чи іншого документа про постійне (тимчасове) проживання в Україні або за кордоном тощо.

Автівки, що були зареєстровані у відповідних реєстраційних органах іноземних держав і ввозяться в Україну для вільного обігу, повинні бути зняті з обліку в цих органах.

Декларування автомобіля проводиться власником (уповноваженою особою) контролюючому органу, у зоні діяльності якого постійно або тимчасово проживає власник ТЗ шляхом подання митної декларації на бланку єдиного адміністративного документа.

Відповідно до ст. 255 МКУ митне оформлення завершується протягом чотирьох робочих годин з моменту пред’явлення контролюючому органу товарів, авто комерційного призначення, що підлягають митному оформленню (якщо згідно з МКУ товари, авто комерційного призначення підлягають пред’явленню), подання митної декларації або документа, який відповідно до законодавства її замінює, та всіх необхідних документів. Цей строк може бути перевищений на час виконання відповідних формальностей виключно у разі:

1) виконання митних формальностей поза місцем розташування контролюючого органу;

2) підтвердженого письмово бажання декларанта або уповноваженої ним особи подати додаткові документи чи відомості про зовнішньоекономічну операцію або характеристики товару;

3) проведення досліджень (аналізу, експертизи) проб і зразків товарів;

4) виявлення порушень митних правил;

5) зупинення митного оформлення відповідно до Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції»;

6) подання додаткових документів;

7) призупинення митного оформлення.

При ввезенні (переміщенні) ТЗ на митну територію України застосовується забезпечення сплати митних платежів, передбачене розділом X МКУ (зокрема, грошова застава).

Порядок виконання митних формальностей при здійсненні транзитних переміщень, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 09.10.2012 N 1066, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 19.12.2012 за N 2120/22432.

Разом з цим, при ввезенні на митну територію України ТЗ для вільного обігу громадянин має можливість оформити в контролюючому органі за місцем проживання попередню декларацію (далі — ПД), тобто перерахувати кошти на відповідний рахунок контролюючого органу для забезпечення сплати митних та інших платежів.

Оформлення ПД можливе за умови надання контролюючому органу повної інформації про авто, а саме: тип, модель та марка, колір, рік виготовлення та дата першої реєстрації, ідентифікаційний номер, номери кузова, шасі (рами), двигуна, об’єм двигуна (куб. см).

Для здійснення контролю за ввезенням авто на митну територію України з контролюючого органу відправлення на кордоні до контролюючого органу призначення, в зоні діяльності якого постійно проживає (тимчасово перебуває) його власник, використовується попередня митна декларація або митна декларація у митному режимі транзиту, оформлені в установленому порядку.