Як українців розводять із дешевими б/в авто на номерах ЄС

У соцмережах з’явилося чимало пропозицій про покупку автомобілів на українській реєстрації за привабливою ціною.

Продавці обіцяють повний комплект документів для довгострокового перебування автомобіля на території України.

Авто на іноземній реєстрації в Україні не дивина, а тим паче у прикордонних районах. Там все дуже просто, місцевим жителям вигідно купувати такі авто та перетинати кожних 5-10 днів кордон в обов’язковому порядку, аби не порушувати митні правила та законодавство. Проте, «бізнесмени» пропонують відкрити секретні схеми, які дозволять користуватися авто на іноземній реєстраціє близько року та без виїзду з України. Але чи можливі такі схеми насправді і як це виглядає з боку законодавства? Про це розповів голова Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко. — Зараз поліцію підключили до бази митниці і вони чітко бачать хто особисто і як заїжджав на авто з іноземною реєстрацією в Україну. Тому, не вірте «бувалим», які приганяють авто на іноземній реєстрації і потім намагаються його продати, обіцяючи відкрити секрет: як їздити на ньому 1 рік. Ніяк.

Тільки 5-10 днів транзит і кожні 5 днів виїжджати на «пересічку» (Обов’язковий перетин кордону на авто — Ред.). Звичайно, є суперечності в українському законодавстві, але вони стосуються тільки нерезидентів. Наприклад, у відповідності зі статтею №380 Митного кодексу України громадянам-нерезидентам дозволяється тимчасове ввезення транспортних засобів особистого користування на строк до одного року.

При цьому в МКУ немає вимоги ставити машину на тимчасовий облік в сервісних центрах МВС, якщо термін її перебування в Україні перевищує 2 місяці. Однак є пункт, що порядок державної реєстрації ТЗ встановлюється Кабміном. А ось в постанові КМУ №1388 у пункті 7 визначено: «Транспортні засоби, тимчасово ввезені на митну територію України для власного користування більш як на два місяці, підлягають державній реєстрації в підрозділах Державтоінспекції на строк, визначений Держмитслужбою». Таким чином за збігу 60 днів безперервного знаходження авто нерезидент зобов’язаний його тимчасово зареєструвати, або виїхати і, тим самим, пробути в Україні не 1 рік, а 60 днів.

Тобто, формально постанова КМУ №1388 обмежує терміни перебування автомобіля, дозволені МКУ (хоча МКУ, як Кодекс, має вищу юридичну силу по відношенню до постанови КМУ, яка є підзаконним актом).. Але це стосується лише нерезидентів, а за резидентам все просто: 5 днів поїздив і на «пересічку», тому вигідно на такому авто їздити тільки тим, хто живе на кордоні або поруч.