Як зареєструвати авто з ГБО?

Вартість автомобільного палива в Україні зростає синхронно з кусом долара, а от зарплати українців – ні. Тому наші співвітчизники все частіше встановлюють газобалонне обладнання на власні автомобілі, адже пропан-бутан майже вдвічі дешевший за бензин.

Одна окрім суто технічних, переобладнання включає в себе також юридичні питання. Зокрема, як зареєструвати ГБО в органах реєстрації МВС України.

Закон «Про дорожній рух» передбачає, що переобладнання транспортних засобів, тобто зміна типу або марки (моделі), призначення чи параметрів конструкції транспортних засобів, що перебувають в експлуатації, шляхом установки кабіни, кузова чи їх деталей, спеціального обладнання і номерних агрегатів, не передбачених нормативно-технічною документацією на даний транспортний засіб, повинно відповідати правилам, нормативам і стандартам України.

Не дозволяється без погодження з виробниками транспортних засобів та їх складових частин або іншої спеціально уповноваженої на це Кабінетом Міністрів України організації переобладнання, що призводить до зміни повної маси та її розподілу по осях, розміщення центру ваги, типу двигуна, його ваги і потужності, колісної бази чи колісної формули, системи гальмового і рульового керування та трансмісії.

Цей же закон передбачає, що переобладнання, що призвело до зміни облікових даних механічного транспортного засобу, повинно бути відображено у його реєстраційних документах. При встановленні ГБО змінюється тип двигуна, тобто автомобіль може працювати не лише на бензині, але й на зрідженому паливі. Тому встановлення ГБО підпадає під необхідність зміни реєстраційних документів.

Саме ж переобладнання, у т.ч. переобладнання транспортних засобів для роботи на газовому моторному паливі та альтернативних видах рідкого і газового палива повинно відбуватися у відповідності із затвердженим Кабміном Порядком. Встановлювати ГБО повинен суб’єкт господарювання, який має свідоцтво про погодження конструкції транспортного засобу щодо забезпечення безпеки дорожнього руху на відповідний вид переобладнання.

Для того, щоб легалізувати встановлене обладнання, необхідно звернутися у будь-який центр з надання послуг ДАІ (раніше вони називалися МРЕВ) та подати ряд документів. Їх список перерахований у «Порядку реєстрації (перереєстрації) транспортних засобів». Окрім документів, що підтверджують особу автовласника та свідоцтво про реєстрацію ТЗ, потрібен ще й сертифікат відповідності та саме свідоцтво на ГБО. Такі документи можна отримати тільки в тих автомайстернях, які офіційно мають право на встановлення газового обладнання.

Зареєструвати «газ» потрібно протягом 10 днів з дня встановлення обладнання. За ігнорування цієї вимоги можна поплатитися 340 грн. штрафу.